2 Gece Bangkok & 5 Gece Koh Samui Turu

Thai dilinde ” Melekler Şehri ” olarak anılan başkent Bangkok’ u gezmek için en az iki gün ayırmakta fayda var. Kentte çok sayıda Budist tapınağı bulunuyor. Keşfe Bangkok Şehir ve Tapınakları gezerek başlayabilirsiniz. Bangkok’a gelmişken şehrin neredeyse her köşesinde bulunan masaj salonlarının birinde mutlaka Thai Masajı veya ayak masajı yaptırın. Bangkok aynı zamanda Asya’nın en […]

Thai dilinde ” Melekler Şehri ” olarak anılan başkent Bangkok’ u gezmek için en az iki gün ayırmakta fayda var. Kentte çok sayıda Budist tapınağı bulunuyor. Keşfe Bangkok Şehir ve Tapınakları gezerek başlayabilirsiniz. Bangkok’a gelmişken şehrin neredeyse her köşesinde bulunan masaj salonlarının birinde mutlaka Thai Masajı veya ayak masajı yaptırın. Bangkok aynı zamanda Asya’nın en iyi lezzetlerinin de başkenti. Bangkok okyanus kıyısında olmanın getirdiği avantajla özelikle deniz ürünlerini sevenler için bir cennet. Bunların dışında Bangkok’ta istediğiniz ülkenin mutfağına sahip restoranlar bulabilirsiniz.

Koh samui (5 gece) & Bangkok (2gece) Türk Hava Yolları ile

Grup turu veya Kişiye Özel olarak düzenlenen seyahatlerimiz, misafirlerimizin talep ettikleri tarihlere göre düzenlenebilmektedir. Seyahate gidilecek dönemdeki müsaitliklere uygun olarak, Phuket adasına uçuşlar Singapur Havayolları, Türk Havayolları, Katar, Emirates, Etihad Havayolları yapılmaktadır.

Vize Durumu : Tayland Devleti , T.C vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Dönüş tarihi itibari ile 6 ay geçerli pasaportunuzun olması yeterlidir.

01/02 Gün

İSTANBUL – BANGKOK

Uçak Biletleriniz ve Otel konaklama belgeleriniz turu satın aldığınızda size tesliminin ardından uçuş gününüzde Türk Havayollarının Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde check-in işlemleriniz başlayacaktır. Bangkok’a uçuşumuz yaklaşık 9-10 saat sürecektir.

02. Gün

BANGKOK – KOH SAMUI

Yerel saat ile 09-25 veya 14.50’de Bangkok’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Koh Samui’ye hareket. Koh Samui varışımıza istinaden yetkili personelimiz tarafından isminizle karşılama özel klimalı lüks aracımız ile Adanın ünlü plajlarının birindeki otelimize transfer yerleşme ve  serbest zaman.

 

03. Gün

KOH SAMUI

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Samui Adası Turu. Gerçekleştirilecek yarim günlük ada turunuzda ilk durağınız Chaweng Beach in panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz Ladd Koh. Daha sonra ilginç oluşumları ile dikkat çeken Grand Ma ve Grand Pa doğal kayalıklarını görebilirsiniz. 30 metre yükseklikten akan Na Muang Şelalesi yerel halk için önem arz eden meditasyon yaparken oturur pozisyonda olan Loung Por Daeng in anısına yapılmış Wat Kunaram ve çevreye kuşbakışı bakmanıza olanak sağlayan tepe üzerinde bulunan Büyük Buddha heykeli turunuz esnasında görülecek yerlerdir. Geceleme Kohsamui’de.

04. Gün

KOH SAMUI

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Samui Dağ Safarisi Turu. 250 km2 lik bir ada olan Samui nin dörtte ucu Hindistan Cevizi ve meyve ağaçları ile örtülü ormanlarla kaplıdır. Sabah kahvaltıdan sonra otelinizden 4×4 lerle hareket ederek ilk durağınız olan Chaweng gözlem noktasına daha sonra da Grand Ma ve Grand Pa doğal kayalıklarına varıyoruz. Eğitimli maymunların ağaçlardan nasıl Hindistan cevizi topladıklarına şahit olduktan sonra 650 metre ile Samui nin en yüksek noktasında bulunan Tar Nim Şelalesine çıkıyoruz. Burada 15 dakika Fil üzerinde gezinti imkânı. Tastan oyma heykellerin bulunduğu Büyülü bahçe ve kauçuk üretim çiftliği turumuzun diğer durakları arasında. Gözlemleme tepesinde alınacak öğle yemeğinin ardından gün batımının muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz Büyük Buda heykelinin ziyareti ve otelinize donuş ve geceleme  Kohsamui’de.

05. Gün

KOH SAMUI

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Koh Tao & Koh Nang Yuan Adası Turu. Koh Samui’nin 70 km kuzeyinde bulunan bir dalış cenneti olarak bilinen Koh Nang Yua’ a gitmek için otelinizden erken saatte hareket. Bophut Koyu’ndan saat 08:30’da hareketle yaklaşık bir bucuk saat suren deniz yolculuğunun ardından kum şeridi ile birbirine bağlı 3 adacıktan oluşan Koh Nang Yuan’a varış. Tayland körfezinin en iyi görüş netliğine sahip sularında şnorkel ile dalabilir rengârenk tropik balıkları ellerinizle besleyebilirsiniz. Daha sonraki durağınız Koh Tao Adası ‘na hareket. Öğle yemeği burada alınacaktır. Koh Tao ‘da Mango Bay veya hava ve deniz suyunun durumuna bağlı olarak başka bir noktada denize girme ve dinlenme imkânı. Yaklaşık olarak saat 15.00 de Bophud Limanı’ na hareket 16.30 da varis ve otelinize transfer.  Geceleme Kohsamui’de.

06. Gün

KOH SAMUI – BANGKOK

Sabah uyandırma ve odaların boşaltılması. Koh Samui havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Bangkok‘a uçuş. Bangkok Havalimanı’na varış. Bangkok havalimanında yetkili personelimiz tarafından karşılama ve Bangkok ‘ta konaklayacağımız otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası, Mücevher Fabrikası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir.

Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turuna katılabilirler. Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turumuzda once Tayland’in en buyuk deniz mahsulleri restoranina gidecek burda gunluk getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

07. Gün

BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizleri’ nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içeride ki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarim saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıca bir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç bir gösteri izleyeceğiz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel bicimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropic meyvelerinin tadına bakacaksınız.

Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Bangkok Kanal Gezisi turuna katılabilirler. Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek, ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u gezeceğiz. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Chao Praya Dinner Cruise & Asiatique Riverfront Gece Pazarı turuna katılabilirler.

Uzakdoğunun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’un krallar nehri Chao Praya üzerinde 41 metre genişliğindeki teknemizde canlı müzikli akşam yemeği sizleri bekliyor. Yemeğimizin ardından tarihi Siam Krallığına dayanan ,okyanus ötesi Avrupalı ülkeler ile Tayland arasında ilk ticaretin yapıldığı bölgede inşa edilmiş , tarih ve modernizmin içiçe geçtiği, içerisinde 1500’den fazla dükkan ve restaurant ile , Bangkok’un en yeni eğlence merkezi olan Asiatique gidiyoruz. Alışveriş için serbest zaman geçirirken krallar nehri olarak bilinen Chao Praya’a karşı içeceklerinizin tadını çıkarmanın tam zamanı. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

08. Gün

BANGKOK – ISTANBUL

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 65 sefer sayılı uçuş ile saat 10.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.10’da varış ve turumuzun sonu.

Phuket Turu FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

• Seçilen Havayolları ile İstanbul – Koh Samui – İstanbul arası uçak biletleri,
• Seçilecek kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında konaklama,
• Tüm havaalanı otel – havaalanı transferler,
• Profesyonel lokal rehberlik hizmetleri,
• Havalimanı vergileri,
• Seyahat sigortası.


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
• Yurtdışı çıkış harcı bedeli.