2 Gece Bangkok & 5 Gece Pattaya Turu

2 Gece Bangkok & 5 Gece Pattaya Turu

Bangkok, Asya’nın yükselen yıldızı
Asya’da hiçbir şehir geleneksellik ile modernliği böylesine heyecan verici bir şekilde bir arada sunmamıştı!”İlginç” kelimesi Bangkok’u tanımlayacak bir turistin aklına ilk gelecek kelimelerden biridir. Bugüne kadar hiçkimse “melekler şehri”nin büyüsüne kapılmadan Bangkok’tan ayrılmadı…! Bangkok bir şehrin sunabileceği tüm çeşitlilikle sizleri kucaklayacak. Tapınaklar, kırmızı ışıklar, neonlar, capcanlı gece pazarları, inanılmaz büyüklükteki alışveriş merkezleri ve farklı bütçe ve damak zevklerine hitap eden restorantlarıyla Bangkok sizi bekliyor…!
İklim
Önerilen seyahat dönemi aralık-mart arasıdır. Mayıs-ekim dönemi ise yağışlı dönemidir. Ortalama sıcaklık yüksek nem değerleri ile gün içerisinde max 32°C, min 24°C’dir. Nisan en sıcak aydır ve gündüz sıcaklıklar 35°C civarındadır. En soğuk ay olan aralıkta ise ortalama sıcaklıklar 31°C iken en düşük sıcaklık 20°C civarındadır. Yağışsız dönem aralık-mart ayları arasındadır. Mart-mayıs arası ise en sıcak dönemdir.
Görülmesi Gereken yerler
Chaopraya: Çok uygun fiyatlara şehrin her köşesine ulaşan metro ağını kullanarak rahatlıkla Bangkok’un en önemli noktalarına ulaşabilirsiniz. Kraliyet sarayı, Wat Po ve Wat Arun tapınakları ve çiçek pazarı görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır.

Chatuchak Pazarı: Pazar sabahları yapılabilecek en güzel aktivite ise şehrin simgesi haline gelen pazardır.
Altın Dağ Tapınağı: Şehirde ziyaret edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise 79 metre yüksekliğindeki Golden Mount (Altın Dağ) Tağınağıdır.

Alışveriş: Bangkok’ta herkes için uygun bütçede alışveriş yapma olanağı vardır. Genel olarak, National Stadium metro istasyonundan Asoke istasyonuna kadar gidebileceğiniz pek çok büyük alışveriş merkezi mevcuttur. Bunlardan bazıları: MBK, Siam Center, Siam Paragon, Central World ve Terminal 21’dir.

Trafik: BTS & MRT: Hem ucuz hem de trafiğin içine girmeden gezmek; dahası tamamen klimalı ulaşım araçlarını kullanmak istiyorsanız BTS ve MRT’den vazgeçmeyin…! Her iki ulaşım aracının da pek çok merkezi noktada durağı bulunmaktadır.

Pattaya
Hayatın daha çok gece yaşandığı bu yerin en önemli noktalarından biri kuzey bölgesinde yer alan “Walking Street”, yani “Yürüyen Sokak”tır. Sokak geceleri trafiğe kapanır ve bir ucundan diğer ucuna rahatlıkla yürünebilir. Pattaya’nın güneyinde ise Wong Amat Kumsalı bulunmaktadır. Burası daha temiz ve sakin bir karaktere bürünürken güzel bir kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.
İklim
Tavsiye edilen seyahat dönemi aralık-mart arasıdır. Yağmurlu sezon mayıs-ekim dönemidir. Ortalama sıcaklık yüksek nem değerleri ile gün içerisinde max 32°C, min 24°C’dir. Nisan en sıcak aydır ve gündüz sıcaklıklar 35°C civarındadır. En soğuk ay olan aralıkta ise ortalama sıcaklıklar 31°C iken en düşük sıcaklık 20°C civarındadır. Yağışsız dönem aralık-mart ayları arasındadır. Mart-mayıs arası ise en sıcak dönemdir.
Görülmesi Gereken Yerler
Million-Years Stone Park & Pattaya Timsah Çiftliği: 16,2 milyon hektarlık çok büyük bir alanda kurulan bu park tam günlük bir gezi için idealdir. Farklı büyüklük ve şekillerdeki kayaları incelerken ender görülen çiçeklerin ve bitkilerin de içinde bulunduğu botanik bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Bunlara ek olarak, timsah gösterisini izleyebilir, hayret uyandıran albino ayıları, midillileri ve devekuşlarını görebilirsiniz.
Mini Siam: Bu minyatür şehirde Taylan’ın en önemli tapınakları, dini bölgeleri, antik kalıntıları ve ünlü noktaları 1:25 ölçeğinde örneklendirilmiştir.
Pattaya Fil Köyü: Bu köyde fillerin ve mamutların yaşamına ilişkin tüm ayrıntıları gözlemleme fırsatına sahip olacaksınız.
Nong Nooch Köyü: Bu güzel botanik bah.esi Pattaya’nın 18km güneyinde yer almaktadır. Fil showları ve kültürel showlar her gün izlenebilir.
Kumsallar:
Pattaya Kumsalı: Pattaya’nın ana kumsalı 3km uzunluğunda kavisli bir şekildedir. Tropikal yeşil rengi, mavi deniz ve beyaz kumsalına ayrı bir karakter verir. Kumsalın kuzeyi daha sakinken güney kısım daha canlıdır ve pek çok otel, restorant, süpermarket, publar ve gece klüpleri kumsalın güney kısmında yer alır.
Jomtien Kumsalı: 6km uzunluğundaki bu kumsal Pattaya’nın burun kısmında yer alır. Rüzgar sörfçüleri ve su sporlarına hevesli kişiler için idealdir.
Wong Phrachan Kumsalı: 1km uzunluğundaki bu plaj, rahat ve sakin bir kumsalda yüzmek isteyen tüm tatilciler için idealdir.