Bangkok & Phuket & Singapur Turu

BANGKOK ( 2 Gece ) & PHUKET (4 Gece ) & SİNGAPUR (1 Gece )

Singapur Hava Yolları ile 7 Gece Uzakdoğu Turu

Programımızda yer alan Tur ve Transferler Kişiye Özel olarak gerçekleştirilmektedir

Grup turu veya Kişiye Özel Olarak Düzenlenen Phuket Turu ve Phuket Balayı Turu seyahatlerimiz, misafirlerimizin talep ettikleri tarihlere göre düzenebilmektedir. Seyahate gidilecek dönemdeki müsaitliklere uygun olarak, Phuket adasına uçuşlar Singapur Havayolları, Türk Havayolları, Katar, Emirates, Etihad Havayolları Malezya Havayolları yapılmaktadır.

01. Gün İSTANBUL – BANGKOK – Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Singapur Havayolları kontuarı önünde saat 11.30‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Singapur Havayollarının SQ 391 sefer sayılı uçuş ile saat 13.25’da Singapura hareket. Yerel saat ile 05.45’de Singapur’a varışımızın ardından Singapur Havayollarının SQ970 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.15’de Bangkok’a hareket.
02. Gün BANGKOK – Yerel saat ile 08:40’da Bangkok’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Bangkok havalimanında karşılama ve otelimize transfer. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir. Tur bitimi otelinize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği “Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı” turuna katılabilirler. Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günluk getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
03. Gün BANGKOK – Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içerde ki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik uzakdogu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarim saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen çarsı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıca bir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç bir gösteri izleyeceğiz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’in en meşhur tropic meyvelerinin tadına bakacaksınız. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Bangkok Kanal Gezisi” turuna katılabilirler (35 Euro). Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek, ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u gezeceğiz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Chao Praya Dinner Cruise & Asiatique Riverfront Gece Pazarı turuna katılabilirler (35 Euro). Uzakdoğunun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’un krallar nehri Chao Praya üzerinde 41 metre genişliğindeki teknemizde canlı müzikli akşam yemeği sizleri bekliyor. Yemeğimizin ardından tarihi Siam Krallığına dayanan ,okyanus ötesi Avrupalı ülkeler ile Tayland arasında ilk ticaretin yapıldığı bölgede inşa edilmiş , tarih ve modernizmin içiçe geçtigi, içerisinde 1500’den fazla dükkan ve restaurant ile , Bangkok’un en yeni eğlence merkezi olan Asiatique gidiyoruz. Alışveriş için serbest zaman geçirirken krallar nehri olarak bilinen Chao Praya’a karşı içeceklerinizin tadını çıkarmanın tam zamanı . Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
04. Gün BANGKOK – PHUKET – Sabah kahvaltisinin ardından odaların boşaltılması. Bangkok havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, yerel havayollari ile Phukete ucuyoruz. Phuket’e varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezecek, Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz. Tur sonrası otele transfer ve oda anahtarlarının dağıtılması ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği akşam yemekli Phuket Fantasea turuna katılabilirler. (55 Euro). Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Otele dönüş. Geceleme otelimizde.
05. Gün PHUKET – Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük Phi Phi Adası turuna katılabilirler (70 Euro). Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay”’de denize girme ve güneşlenme imkanı. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
06 Gün PHUKET – Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği James Bond Adası turuna katılabilirler (70 Euro). Gezi teknemizle ilk durağımız bir çok belgesele konu olmuş Panak ve Hong adaları olacak. özel kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Açık büfe olarak teknemizde alacağımız öğle yemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın tabancalı adam” bölümünün çekildiği James Bond Adasi. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz, adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki en son durağımız snorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek) Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
07. Gün PHUKET – SİNGAPUR – Sabah uyandırma ve Phuket Havalimanı’na transfer ve Singapur havayolları tarifeli seferi ile Singapur’a hareket. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, karşılanma ve Singapur şehir turu Singapur Nehri, Meclis-Opera-Mahkeme binaları ve Merlion anıtı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Çin Mahallesi’nde alışveriş için kısa bir serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği “Universal Stüdyoları” turumuza katılabilirler (75 Euro). Turumuzda sinema ekranından içeri giriyor ve kendimizi bir anda meşhur Hollywood studyolarında buluyoruz. Gişe rekorları kiran Shrek, Madagaskar, Jurassic Park, Transformers’in da olduğu 18 film studyosu ve eğlence parkları sizleri bekliyor. Tur sonrası serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği “Gece Safarisi‘’ turuna katılabilirler (55 Euro). Bu gezide dünyada ilk kurulmuş olan gece safarisi parkını gezecek ve buraya sponsor firmalar tarafından getirilerek doğal ortamları yaratılmış çeşitli canlıları göreceğiz. Ayrıca suni olarak yaratılmış yağmur ormanları bölgesinden geçecek, gezinin bir bolümünde trenden inip, yürüyerek “leopar yolu” denen yürüyüş parkurunu gezecek, burada leopard, dev yarasa gibi canlıları çok yakından göreceğiz. Heyecan dolu bir aksam bizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
08. Gün SİNGAPUR – Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Sentosa Adası’’ turumuza katılabilirler (30 Euro). İlk durağımız Singapur tarihinin anlatıldığı mumya müzesi. Kapanışımızı ise sahilinde yapılan unutulmaz ışık ve lazer gösterisi “ Song of The Show” izleyerek yapıyoruz.Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
09. Gün SİNGAPUR – İSTANBUL Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Singapur havalimanına hareket. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Singapur Havayollarının AQ392 sefer sayılı uçuş ile saat 01.50 ‘de İstanbula’a hareket. Yerel saat ile 07.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Avantajlı Paket Ekstra Geziler:
(Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği, Bangkok Kanal Gezisi, Phuket Fantasea, Phi Phi Adası, James Bond Adası) % 50 İndirimli
Phuket Turu FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
• Seçilen Havayolları ile İstanbul – PHUKET – İstanbul arası tüm parkur uçuşları,
• Seçilecek kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında 7 gece konaklama,
• Tüm havaalanı otel – havaalanı transferler,
• Phuket Ada turu,
• Profesyonel lokal rehberlik hizmetleri,
• Havalimanı vergileri,
• Seyahat sigortası.FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
• Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
• Yurtdışı çıkış harcı bedeli.

Phuket tatilinizde Katılabileceğiniz Ekstra Turlar

Yarım günlük süreli şehir turumuzda Phuket Adasının muhteşem güzelliklerini görme fırsatını yakalayacaksınız. 30 dk Fil safari, Bebek yavru fil besleme, Phuket’in ünlü Wat Chalong tapınağı, Big Buda, Yerek hediyelik eşyaların satıldığı dükkanda kahve molası ve son olarak da Kata bölgesinde panoramik deniz manzarasında resim çektiriyoruz.

phuket-turu-20

 

Hayatınızda kaç kere fil üstünde safariye çıkabilirsiniz. İşte ayağınıza gelen fırsat. Fillerle ilgili bilgi alımından sonra orman içinde fillerle safari yapabilirsiniz. Ayrıca Ada turu ile birleştebilirsiniz.

bangkok-phuket-turlar-4

Sabah saat 07:30 – 08:00 arası, otelinizden alınarak prestijli Royal Phuket Marina’ya transfer. Saat 09:00 ‘da sürat teknesi ile Maya Bay ve Phi Phi Island’a hareket. ” The Beach ” filminin bir kısmının çekildiği Maya Bay’de dinlenme. Loh Samah ve Pile Cove bölgesinde şnorkel yapabilir, denize girebilir ve Viking mağarasını gezebilirsiniz. Bir sonraki durağımız olan Monkey Beach’de doğal ortamlarında maymunları besleyebilirsiniz. Phi Phi Natural Resort’da öğle yemeğinden sonra Hin Klang’daki büyüleyici deniz yaşamını görebilirsiniz. Turumuzun son durağı olan Khai Nok Island’da şnorkel, denize girildikten sonra meşrubat, meyve ve kurabiye ikramı yapılmaktadır. Saat 16:00 ‘da Royal Phuket Marina’ya varış ve otelimize transfer. Bembeyaz kumların berrak sular ile birleştiği bu cenneti görmeden Phuket’den ayrılmanızı tavsiye etmiyoruz.

phiphi-2

Sabah 07:30 – 08:30 arası otelinizden alınarak özel aracımız ile marinaya transfer. James Bond “Altın tabancalı adam” bölümünün çekildiği James Bond Adası.  Adada meşhur kayayı görüyoruz ve adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol resim çektirmek için serbest zaman. Özel kanolar ile yapacağımız bu gezi sırasında koy ve mağaralar arasındaki muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız macera sizleri bekliyor. Akşam üzeri saat 16:30’da Marinya varış ve  özel aracımız ile otelinize transfer.

phuket-turu-6

Thailand’da gerçekten beklenenden çok daha yüksek bir performansın sergilendiği ışık ve ses efektleri ile süslü Fantasea Show, görenleri hayrete ve hayranlığa düşürmekte. Fantasea içerisinde kaplanlar ve filler ile fotoğraf çektirip Phuket anıları arasına koyabilirsiniz. Bu turu yemekli alan misafirlerimiz, akşam yemeğini uluslararası açık büfede yedikten sonra bu büyüleyici Showu izleyerek turumuzu tamamlıyoruz.

Phuket Fantasea Turu (6)

Uzakdoğu’nun en güzel kabare tarzı gösterilerinden biri, son teknoloji ışık ve ses sistemleri, muhteşem sahne dekorları, dansçıları ve gösterişli kostümleri ile görülmeye değer bir gösteri. Danslar ve şarkıların bolca bulunduğu bu show herkese keyifli dakikalar yaşatıyor. Simon Cabaret Show’da sahne alan tüm oyuncuların travesti olması da showun diğer ilginç bir yani. Tur sonrası otelinize transfer.

bangkok-phuket-singapur-turu-5

Sabah saat 06:30 ‘da otelinizden alınarak Khao Lak Marina’ya transfer. 09.00 – Sürat teknesi tarafından Similan Adaları için marinadan ayrılış. Similan Adaları Milli Parkı ulaşım: Yaklaşık 2 saat ile 2-3 farklı yerlerde sualtı dünyasını keşfetmek için şnorkel ile dalış yapıyoruz. Birçok Adaları ziyaret ve plaj Similan Milli Parkı içinde Piknik öğle Yemeği güzel bir sahilde servis edilir. Nefes kesici manzaraları ile ada gezilerinden sonra similan Adalarıdan Khao Lak geri dönüş. Khao Lak Varış iskelesinde bekleyen transfer aracı ile Phuket otele dönüş transferi.

phuket-turu-25

Bu turumuzda Bangkok’un en ünlü 3 tapınağı gezilecektir. Wat Treaimt(Altın Buda), Wat Benchamabophit (Modern Tay Yapınağı),Wat Pho(Yatan Buda)tapınakları ziyaret edilecektir.

bangkok-phuket-turlar-8

Bangkok’un yaklaşık 80 km. dışında, Damnoensaduak bölgesinde bulunan, CNN jeneriklerine çıkan, Thailand’in tanıtımında kullanılan ve kartpostallara konu olmus, Yüzen Çarsıya giderken Yol üzerinde şeker kamışının işlenişini görmek üzere kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra kücük teknelere binip, keyifli Yüzen Çarsı turuna başlıyoruz. Kanal boyunca klasik Thai hayatından kesitleri görme şansınız oluyor (nehir kenarında karayla baglantısı olmayan fakat sokak isimleri ve daire numaralarına kadar bulunan yaşam alanı). En son durağınız ise çesit çesit hediyelik eşyalar bulabileceğiniz Yüzen çarşı pazarından sonra. Yemek ve Tayland Kültür turumuzdan sonra otele transfer.

bangkok-phuket-turu-4

Kanallarda, ince uzun alçak teknelerle yapılacak bu turda, Tayland’ın zengin ve fakir kesiminin birbiriyle nasıl kaynaştığına tanık olacaksınız. Nehir üstünde evler, bakkallar, restoranlar görecek, buradaki halkın nehir üzerinde sürdürdükleri yaşantıyı hayretle izleyeceksiniz. Turunuz, daha sonra Rice Barge adı verilen, eskiden pirinç taşımak için kullanılan tekne ile devam ediyor. Burada, yine bölgeye ait, birbirinden farklı tropic meyvelerden oluşan açık büfeden, dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Bitiş noktasında, kanal boyu görmüş olduğunuz doğal yaşama tezat oluşturan beş yıldızlı zincir otelleri, Kral’ın ihtişamlı teknelerini görebilirsiniz.

rice-barge-turu

Bangkok’un olmaz ise olmazlarından, Her çeşit deniz ürününün bulunduğu, yaklaşık 2000 kişilik kapasitesi ile dünyaca ünlü bu restoranda, deniz mahsullerinin tadına varma şansına sahipsiniz.

bangkok-phuket-turlar-1