Khao Lak Turu 5 Gece

Günbatımı, şıklık ve romantizm…

Tayland’ın pek çok bölgesinde güzel koyları, eşsiz günbatımını ve gelişmiş bir altyapıyı bulabilirsiniz. Ancak Khao Lak, tüm bu bahsedilenlerden daha fazlasıdır. Çocuklu aileler, dalgıçlar, düşük bütçeli tatil planlayanlar için bile, en muhteşem koşullarda rahatlayabilir. Bunun ötesinde, KhaolLak her dönem cazibesini korumuştur. Akşam üstünü kokteyl ve canlı müzikle geçirmek isteyenler için ise, her müzik zevkine hitap eden çok sayıda bar bulunur.

İklim

Tavsiye edilen seyahat dönemi nisan-kasım arasıdır. Muson yağmurlarının görüldüğü mayıs-ekim döneminde Khao Lak daha sakin bir bölgedir. Bu dönemde mağazalar ve restoranlar kısa bi süre için kapanır. Similian Adaları milli parkı da aynı şekilde kapalı kalır.

Görülmesi gereken yerler:

Similan Adaları: Khao Lak’ta iken Similan adasına dalış için gitmeden olur mu! Not:Yaz aylarında milli park kapalıdır.

Khao Sok Milli Parkı: Khao Lak’ın ikinci milli parkı sizi gerçek orman deneyimine davet ediyor.

Kumsallar

Kumsallar, doğal kaynak olarak nitelendirilir. Bu nedenle şezlonklar ve şemsiyeler kumsalın üstünde yer alır.

Bangsak Kumsalı: Beyaz parlak kumu ile geniş bir kumsaldır. Otellerden uzak bir bölgede yer alması ile sizlere sakın bir ortam sunar.

Pakarang: Hafif eğimli kumsala sahiptir ve size rahat bir yüzme imkanı sunar. Su seviyesinin sığ olduğu zamanda, sular çekilir ve turistler deniz kabukları toplayabilir. Bölgenin merkezinde restorantların bulunduğu çarşı vardır.

Khuk Khak Kumsalı: Kilometreler uzunluğundaki koy, tropikal bir ortamda size güzel bir plaj keyfi sunar.

Bang Niang Kumsalı: Yaklaşık 2km uzunluğunda altın sarısı kumsala sahiptir. Bölgedeki küçük tatil köyleri ve restorantlar ülkenin karakterini temsil eden niteliktedir.

Nang Thong Kumsalı: Bu kumsal 1.5 km uzunluğundadır. Turistlerin bakış açısıyla diğer kumsallara göre daha gelişmiştir. Bölgede çok sayıda ve farklı zevklere hitap eden restorant,bar ve mağazalar bulunmaktadır.

Sunset Kumsalı: Oldukça anlam katan ismiyle, geniş ve sakin bir kumsal.

Khao Lak Kumsalı: Yaklaşık olarak 700 metre uzunluğundaki sahilde, istemediğiniz kadar otel bulabilirsiniz. Bu bölgede çok farklı çeşitte restoran ve her zevke uyan mağazalar bulabilirsiniz.