Sömestr Bangkok & Phuket Turu

25.01.2015 tarihi hareketli Bangkok & Phuket örnek programı

Bangkok, şaşırtıcı bir şekilde tamamen modern bir büyükşehir olarak gelişirken, aynı zamanda geleneksel doğu görkeminin anıtlarını korumayı başarmıştır. Altın kuleleri ve portakal renkli kiremitlerle döşenmiş çatıları, safran rengi giyimli keşişleri ve yüce Buda heykelleriyle hala tapınaklar ve saraylar ülkesidir. Görülecek klasik yerler arasında en meşhurları olan Büyük Saray ( The Grand Palace ) ve Zümrüt Buda Tapınağı her zamanki görkemlerini korumaktadır.

Phuket, Dünyanın en iyi tropik tatil beldesi olarak ün yapmıştır. Olağanüstü doğal güzelliğini mükemmel turizm tesisleri ile birleştirerek güneş altında mükemmel bir tatil sunmaktadır. Phuket, benzersiz güzelliği ve kendine özgü kültürel geleneği ile keşfedilmeye değer olmanın yanı sıra tam olarak dinlenebilecek ve ömür boyu tadı çıkartılacak bir tatil adasıdır.

25 ve 31 Ocak 2015 hareketli Bangkok & Phuket örnek programı

1. Gün 25.01.2015 İSTANBUL – BANGKOK
Türk Havayolları ile Bangkok & Phuket Turu
Kalkış Ataturk Havalimanı İstanbul 25.01.2015 19:50
Varış Suvarnami Havalimanı Bangkok 26.01.2015 09:45

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 18.00‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 64 sefer sayılı uçuş ile saat 19.50’de Bangkok’a hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün 26.01.2015 BANGKOK
Bangkok’a varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Bangkok Şehir Turu başlıyor. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Budha heykeli, Oturan Budha Heykeli (Altında Chakri Hanedanlığının ilk Kralı’nın külleri saklanır), Stupalar (mezar tasları), masaj okulu bulunan Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Budha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Otobüsümüzle ayrıca panoramik olarak göreceğimiz yerler; Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu anki kralının Bangkok’taki malikânesi. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor ve yerleşiyoruz. Oda dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Sea Food Market & PatPong Gece Pazarı Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrasında oteldeyiz.

3. Gün 27.01.2015 BANGKOK
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok’un disina Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü Yüzen Çarşı Gezisi’ne katılabilirler. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Kanallar Gezisi’na katılabilirler. Tur bitiminde otele dönüyoruz.

4. Gün 28.01.2015 BANGKOK-PHUKET
Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Bangkok Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayolu ile Tayland’ın en güzel tropik adası Phuket’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezilerek burada Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilecekler. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, rehberlerinizin düzenleyeceği akşam yemekli ekstra Phuket Fantasea Gezisi’ne katılabilirler. Gezi bitiminde otele dönüyoruz.

5. Gün 29.01.2015 PHUKET
Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra James Bond Adası Gezisi’ne katılabilirler. Tur bitimi otele dönülüyor. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin düzenleyeceği ekstra Simon Cabaret Gezisi’ne katılabilirler. Günü otelde noktalıyoruz.

6. Gün 30.01.2015 PHUKET
Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği tam günlük ekstra Phi Phi adası Gezisi’ne katılabilirler. Tayland’ın belki de en egzotik adasına özel sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Maymun Plajı’nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme ve şnorkel imkanı buluyoruz. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun The Beach filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girmek ve güneşlenmek için vaktimiz de var. Daha sonra Viking Mağarası’nı ziyaret ediyor öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda alıyoruz. Akşam sürat teknelerimizle otele dönülüyor.

7. Gün 31.01.2015 PHUKET
Kahvaltıdan sonra günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Fil Safarisi Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrası, günü otelde noktalıyoruz.

8. Gün 01.02.2015 PHUKET – BANGKOK – İSTANBUL
Türk Havayolları TK69
Kalkış Suvarnami Havalimanı Bangkok 01.02.2015 11:10
Varış Ataturk Havalimanı İstanbul 01.02.2015 17:05

Kahvaltıdan sonra odaları boşaltıyoruz ve çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Phuket Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bangkok’a varışımızın ardından Türk Havayolları’nın tarifeli uçuşu için check-in ve bagaj işlemlerinden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.Saat 11.10’da Türk Havayollarının TK 65 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a haraket. Saat 17.05 İstanbul’a varış.

Bangkok & Phuket

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

• Belirtilen Havayolları ile belirtilen parkurlarda ekonomi sınıf uçak bileti,
• Havalimanı vergileri
• Alanda karşılama ve havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
• Belirtilen otellerde belirtilen gece konaklama
• Türkçe rehberlik hizmetleri
• Panaromik şehir turu